DALSZY CIĄG SPORTOWYCH EMOCJI

Utworzono dnia 19.11.2023
Otłowiec, 14.11.2023 r.
Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Otłowcu była także organizatorem Finału Powiatu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Sportowego rytuału dopełniła Pani Dorota Kurjata – Dyrektor SP Otłowiec, otwierając rywalizację uczniów z rocznika 2011 i młodszych. Ponownie nad poprawnością rywalizacji sportowej czuwał Dariusz Schaefer – sędzia główny.
Dziewczęta z Otłowca i tym razem walczyły o najwyższe laury w turnieju. W pierwszym meczu dziewczęta z Trumiejek pewnie ograły koleżanki z Nebrowa Wielkiego 3-1, Później Otłowiec przegrał z Uczennicami SP Nebrowo Wlk. 1-3. Dla naszych reprezentantek był to pierwszy poważny turniej w bardzo krótkim, sportowym życiorysie. Speszone i zagubione mentalnie nie dały rady przeciwniczkom. Medal już mieliśmy, bo w zawodach wystartowały tylko trzy zespoły. Ale nasz sportowy patron szkoły – Andrzej Grubba, od dziesięciu już lat wspomaga nas swoim przykładem, że w sporcie trzeba walczyć do końca. Dziewczęta zrobiły ogromną niespodziankę i ograły faworytki z Trumiejek, oczywiście .... 3-1. Sędzia musiał się napracować i policzyć stosunek setów poszczególnych szkół, bo wszystkie teamy miały po jednym zwycięstwie.
Po krótkim oczekiwaniu, najlepsze okazały się uczennice z Nebrowa Wielkiego, wicemistrzyniami zostały gospodynie imprezy, dziewczęta z Otłowca, a na najnizszym stopniu podium stanęły zawodniczki z Trumiejek. Smaczku dodaje fakt, że Lila Morawska miała piłkę meczową z koleżanką z Trumiejek, prowadząc 10-9 w piątym secie. Gdyby wygrała, to Otłowiec by się cieszył z awansu do półfinału. Oprócz Lili, naszą szkołę reprezentowały: Amelia Gula, Agnieszka Dąbkowska i Izabela Stęplowska.
U chłopców już tak pięknie nie było, bo być nie mogło. W czołowych drużynach o ich sile decydowali zawodnicy MTS Kwidzyn. Szóste miejsce zdobyte w finale powiatu przez "Otławiaków" jest powodem do dumy, to już czwarty taki finał uczniów SP Otłowiec w tym roku szkolnym. Zwyciężyli sportowcy SP Tychnowy, zostawiając w pokonanym polu SP 6 Kwidzyn, SP 2 Kwidzyn, SP Trumiejki i SP Nebrowo Wielkie.
To jeszcze nie koniec tenisowych emocji, bo już w przyszłym tygodniu, zapraszamy na turnieje półfinałowe. O awans do finałów wojewódzkich walczyć będą Emilka Sabiszewska i Lena Dobrzyńska. Trzymajmy za nie kciuki!
Tekst: Mariusz Schaefer
Zdjęcia: Dariusz Schaefer