SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA

Utworzono dnia 31.05.2017

Dwunastego maja, salę gimnastyczną naszej szkoły opanowały przedszkolaki. Stało się to za sprawą Gminnego Przeglądu Twórczości Dziecięcej SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA. Tegoroczne VII spotkanie odbyło się pod hasłem „Kosmiczne dzieci”.

W tym roku celem szczególnym było pokazanie dzieciom konieczności dbania o naszą planetę, jako wspólnego domu ludzi, zwierząt i roślin. Gospodarze zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Ziemskie dzieci, segregujcie śmieci!”. Dzieci przybyłe z dalekiego kosmosu po obserwacji tego, co dzieje się na Ziemi, uznały za konieczne jej ratowanie. Pierwszym krokiem było pokazanie skutków zanieczyszczania planety oraz nauczenie ziemskich dzieci segregowania śmieci w celu ich ponownego wykorzystania.

Niemal 100 dzieci wspaniale prezentowało się w swoich programach artystycznych. Wiersze, piosenki, taniec, inscenizacje a nawet gra na akordeonie…  za to wszystko należą się gorące podziękowania maluchom i starszakom z oddziałów przedszkolnych w Morawach, Czarnym Dolnym i Otłowca, Przedszkola w Gardei oraz gościom szczególnym z Przedszkola w Marezie.

Ogromne podziękowania należą się również nauczycielkom, które włożyły wiele trudu, aby ich maluchy mogły zaprezentować się na scenie.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone za swoje występy upominkami  a nagrodami dla grup przedszkolnych były książki o tematyce przyrodniczej oraz zestawy Eko do nauki recyklingu.

Nieocenione wsparcie finansowe okazał Referat Ochrony Środowiska, Gospodarki Odpadami i Rolnictwa w Gardei oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

Organizatorem imprezy była Izabela Ciemiecka.

SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA

Utworzono dnia 31.05.2017, 20:08