ŚLUBOWANIE KLASY I

Utworzono dnia 19.11.2023
Dziś wszyscy radosny nastrój mają,
bo w gronie uczniów Ciebie witają.
Niechaj Ci czas zawsze miło płynie,
w naszej szkolnej, wielkiej rodzinie.
27 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie i pasowanie na ucznia.
W uroczystości wzięli udział rodzice, uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klasy II i III. W święcie tym uczestniczyli również Wójt Gminy Gardeja p. Kazimierz Kwiatkowski, Kierownik Referatu Oświaty p. Monika Łaszcz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Urszula Nakonieczna. Po przywitaniu zebranych pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki, znajomość zasad ruchu drogowego. Po prezentacji umiejętności i wiadomości dzieci w pięknych biretach w podniosłej atmosferze przed sztandarem szkoły ślubowały uczyć się pilnie i systematycznie, zachowywać się wzorowo, być dobrym uczciwym i koleżeńskim, okazywać szacunek innym, dbać o dobre imię szkoły. Pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Dorota Kurjata i w ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniów Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Otłowcu. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie upominków ufundowanych przez szkołę, rodziców oraz gości. Następnie dzieci zasadziły drzewko swojej klasy. Po tym wydarzeniu udały się do sali na słodki poczęstunek.
Tekst: Marta Schaefer
Zdjęcia: Małgorzata Bania
Uzupełnienie informacji:
Uczniów do występu pięknie przygotowała wychowawczyni - pani Marta Schaefer. Serdeczne gratulacje składa dyrektor szkoły ????. Ten czas spędzony wspólnie, to ogromna przyjemność, duma i radość. Gratuluję również Rodzicom wyjątkowych Uczniów. Dorota Kurjata